Logo PiS
JANUSZ KOWALSKI
Polska Flaga
Poseł na Sejm RP
O mnie
Aktualności
Lubelskie
Sejm
WYSTĄPIENIA W SEJMIEPARLAMENTRNY ZESPÓŁ PROSTE PODATKIINTERPELACJEMOJE PROJEKTY USTAWMOJE RAPORTY
Rząd
Ministerstwo Rolnictwa (2022-2023)Ministerstwo Aktywów Państwowych (2019-2021)451 dni w MRiRW
Media
WYWIADYPLIKI DO MEDIÓWARTYKUŁY Z LAT 2007-2015 O POLITYCE ENERGETYCZNEJ PO-PSL
Kontakt
Logo PiS
Janusz Kowalski
Polska Flaga
Poseł na Sejm RP

Janusz Kowalski - Poseł na Sejm RP, wiceminister rolnictwa w latach 2022-2023, wiceminister aktywów państwowych w latach 2019-2021.

Na skróty

  • O mnie
  • Aktualności
  • Lubelskie
  • Sejm
  • Rząd
  • Media
  • Kontakt
  • Polityka Prywatności

Newsletter

Dołącz do tysięcy subskrybentów i otrzymuj najważniejsze informacje prosto na swoją skrzynkę mailową. Bądź na bieżąco z moją działalnością.

© 2026 Janusz Kowalski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Polityka prywatnościMapa serwisuDeklaracja dostępności

Realizacja: Nowy Portal

StartAktualnościO mnieKontakt
Wywiady26.07.2021

24Kurier.pl: Jestem tutaj, by zaprotestować!

Zobacz wszystkie
24Kurier.pl: Jestem tutaj, by zaprotestować!

Przystąpienie Szczecina do spółki New Cogen było tematem poniedziałkowej konferencji przedstawicieli Solidarnej Polski.

Jestem tutaj, aby bardzo mocno zaprotestować przeciwko temu, przeciwko czemu protestował pan Dariusz Matecki w 2020 roku. Sytuacja, w której władze miasta Szczecina wybierają realizacje strategii związanej z bezpieczeństwem dostaw ciepła z niemieckim kapitałem, z niemieckim inwestorem jest sytuacją absolutnie niedopuszczalną. Polska Grupa Energetyczna, spółka skarbu państwa, która płaci gigantyczne kwoty do polskiego budżetu, powinna być partnerem w zapewnieniu mieszkańcom całej aglomeracji Szczecińskiej dostaw ciepła. Mogę powiedzieć jedno, bardzo jasno i twardo – mieszkańców Szczecina czekają gigantyczne podwyżki cen ciepła. I za to odpowiedzialny jest Piotr Krzystek Prezydent Szczecina.

Jest wielka deklaracja burmistrza Gryfina co do zorganizowania, mam nadzieję, jeszcze pod konie sierpnia wielkiej debaty na temat przyszłości blisko tysiąca miejsc pracy w Zespole Elektrowni Dolna Odra, które są zagrożone, ponieważ cztery bloki – ponad 900 MW – mogą być wyłączone ze względu na unijną politykę klimatyczną już w 2023 roku.

Kontrola miasta nad siecią ciepłowniczą

W mojej ocenie polityka dobrego gospodarza z perspektywy interesu Szczecina powinna polegać na tym, że nie ma żadnej polityki dywidendowej, że jest pełna kontrola nad siecią ciepłowniczą ze strony miasta i każda złotówka zysku jest przeznaczana na rozbudowę sieci ciepłowniczej. Taki mechanizm niestety tutaj nie obowiązuje i miasto w sposób zaplanowany, w ciągu ostatnich 19 lat, czyli od roku 2002 straciło kontrolę nad segmentem ciepłowniczym. Konsekwencją tego będą wysokie ceny ciepła w perspektywie najbliższych lat.

Ideologiczne zaangażowanie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej

O ideologicznym zaangażowaniu również Szczecińskiej Energetyki Cieplnej świadczą te wszystkie emblematy strajku kobiet. W mojej ocenie takie spółki, w których akcjonariuszami są struktury polskiego państwa więc i samorządu terytorialnego, a więc miasta Szczecina, powinny być absolutnie apolityczne. Nie powinny zajmować się ideologią, która krzywdzi przekonania katolików, chrześcijan, osób o wrażliwości takiej jak m.in pan Dariusz Matecki, który walczy zawsze o każde, nienarodzone życie. I to ideologiczne zaangażowanie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej jest absolutnie niewytłumaczalne.


Zachęcam do przeczytania artykułu 24Kurier.pl!

TAGI:
Dariusz Matecki,Janusz Kowalski,SEC,Solidarna Polska,Szczecin,Szczecińska Energetyka Cieplna,Wywiady
⌜

Najnowsze wpisy:

⌟
Meetup PiS z prof. Przemysławem Czarnkiem

Meetup PiS z prof. Przemysławem Czarnkiem

Janusz Kowalski•4 min czytania
Przemysław Czarnek przyszłym premierem rp

Przemysław Czarnek przyszłym premierem rp

Janusz Kowalski•4 min czytania
XV Plebiscyt Telewizji Zamość Video-Kadr na najlepszych sportowców i trenerów 2025 roku

XV Plebiscyt Telewizji Zamość Video-Kadr na najlepszych sportowców i trenerów 2025 roku

Janusz Kowalski•4 min czytania
Rządowy projekt powiela wcześniejszą propozycję Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą interpretacji podatkowych

Rządowy projekt powiela wcześniejszą propozycję Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą interpretacji podatkowych

Janusz Kowalski•4 min czytania

O autorze

Janusz Kowalski - Poseł na Sejm RP, wiceminister rolnictwa w latach 2022-2023, wiceminister aktywów państwowych w latach 2019-2021.

Poznaj lepiej
⌜

Social Media:

⌟
87K
662K
365K
180K
16K
7K
15K

Inne aktualności

Zobacz wszystkie
Zdjęcie do artykułu: Kontrola w Ministerstwie Finansów w sprawie SAFE
aktualnosci
04.03.2026

Kontrola w Ministerstwie Finansów w sprawie SAFE

Czytaj więcej
Zdjęcie do artykułu: XI Europejski Kongres Samorządów w Mikołajkach
aktualnosci
03.03.2026

XI Europejski Kongres Samorządów w Mikołajkach

Czytaj więcej
Zdjęcie do artykułu: Nie dla rekomunizacji w Zamościu
aktualnosci
lubelskie
26.02.2026

Nie dla rekomunizacji w Zamościu

Czytaj więcej