Logo PiS
JANUSZ KOWALSKI
Polska Flaga
Poseł na Sejm RP
O mnie
Aktualności
Lubelskie
Sejm
WYSTĄPIENIA W SEJMIEPARLAMENTRNY ZESPÓŁ PROSTE PODATKIINTERPELACJEMOJE PROJEKTY USTAWMOJE RAPORTY
Rząd
Ministerstwo Rolnictwa (2022-2023)Ministerstwo Aktywów Państwowych (2019-2021)451 dni w MRiRW
Media
ARTYKUŁY 2007-2015MOJE ARTYKUŁY W MEDIACHWYWIADYPLIKI DO MEDIÓW
Kontakt
Logo PiS
Janusz Kowalski
Polska Flaga
Poseł na Sejm RP

Oficjalny portal informacyjny posła Janusza Kowalskiego. Bądź na bieżąco z moją działalnością parlamentarną, rządową oraz interwencjami w obronie polskich spraw.

Na skróty

  • O mnie
  • Aktualności
  • Lubelskie
  • Sejm
  • Rząd
  • Media
  • Kontakt
  • Polityka Prywatności

Newsletter

Dołącz do tysięcy subskrybentów i otrzymuj najważniejsze informacje prosto na swoją skrzynkę mailową. Bądź na bieżąco z moją działalnością.

© 2026 Janusz Kowalski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Polityka prywatnościMapa serwisuDeklaracja dostępności

Realizacja: Nowy Portal

StartAktualnościO mnieKontakt
AktualnościMediaZespół ds. Suwerenności Energetycznej28.03.2025

Zamykanie Elektrowni Połaniec to szaleństwo!

Zobacz wszystkie
Zamykanie Elektrowni Połaniec to szaleństwo!

Konferencja prasowa posła Janusza Kowalskiego, Anny Krupki , Mariusza Goska, Krzysztofa Lipca oraz związkowców pod Elektrownią Połaniec 28 marca 2025 roku.

Elektrownia Enea Połaniec to elektrownia systemowa z lat 70., ale bloki węglowe tej elektrowni mogą spokojnie funkcjonować do co najmniej 2040 roku. Ponadto, znajdująca się tutaj nowoczesna instalacja do spalania biomasy jest przykładem nowatorskich rozwiązań, które mogą stanowić pozytywny sygnał nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej. Zamykanie tej elektrowni w perspektywie najbliższych kilkunastu lat, tylko dlatego, że jacyś eurokraci w Brukseli sobie tak wymyślili, jest po prostu szaleństwem.

Tak jak powiedziała pani poseł Anna Krupka, razem z innymi parlamentarzystami, takimi jak Krzysztof Lipiec, Mariusz Gąski oraz wszyscy ci, z którymi odwiedzamy elektrownie i biura kopalń węgla kamiennego i brunatnego w całej Polsce – od Bogatyni po kopalnie Bogdanka, od Śląska po Libiąż, od Opola po Bełchatów – twardo mówimy, że suwerenność energetyczna Polski to przede wszystkim polski węgiel.

Skoro mamy własny węgiel, musimy z niego korzystać. Dzisiaj jesteśmy tutaj, razem z parlamentarzystami z województwa świętokrzyskiego, aby bronić prawie 2000 miejsc pracy – blisko 1000 w samej elektrowni oraz w firmach współpracujących. Ale przede wszystkim, bronić niezależności energetycznej. 5% energii elektrycznej w Polsce wytwarzane jest właśnie w tej elektrowni, a my nie godzimy się na to, aby ze względów ideologicznych Rafał Trzaskowski czy Donald Tusk zamykali tę elektrownię.

Janusz Kowalski, Poseł na Sejm RP 👍

Bądźmy w kontakcie:
▶ YouTube,
▶ Facebook
▶ Tik Tok
▶ Twitter
▶ Threads
▶ Instagram
▶ Linkedin
👉 NAPISZ DO MNIE: kontakt@januszkowalski.pl

TAGI:
Energetyka,Gosek,Janusz Kowalski,Konferencja,Krupka,Połaniec,węgiel,Aktualności,Media,Zespół ds. Suwerenności Energetycznej
⌜

Najnowsze wpisy:

⌟
Projekt ustawy wprowadzającej odrębne stawki CIT dla instytucji pożyczkowych

Projekt ustawy wprowadzającej odrębne stawki CIT dla instytucji pożyczkowych

Janusz Kowalski•4 min czytania
Raport o wdrożeniu Krajowego Systemu e-Faktur.

Raport o wdrożeniu Krajowego Systemu e-Faktur.

Janusz Kowalski•4 min czytania
Przedsiębiorcy zapłacą za błędy rządu?

Przedsiębiorcy zapłacą za błędy rządu?

Janusz Kowalski•4 min czytania
Kontrola w Ministerstwie Energii!

Kontrola w Ministerstwie Energii!

Janusz Kowalski•4 min czytania

O autorze

Janusz Kowalski - Poseł na Sejm RP, wiceminister rolnictwa w latach 2022-2023, wiceminister aktywów państwowych w latach 2019-2021.

Poznaj lepiej
⌜

Social Media:

⌟
87K
662K
50K
365K
180K
16K
7K
15K

Inne aktualności

Zobacz wszystkie
Zdjęcie do artykułu: Murem za Robertem Bąkiewiczem w Zamościu!
Aktualności
Bąkiewic
Janusz Kowalski
13.01.2026

Murem za Robertem Bąkiewiczem w Zamościu!

Czytaj więcej
Zdjęcie do artykułu: Umowa UE–Mercosur uderza w polskie rolnictwo!
Aktualności
Janusz Kowalski
Mercosur
10.01.2026

Umowa UE–Mercosur uderza w polskie rolnictwo!

Czytaj więcej
Zdjęcie do artykułu: Miłosz Maksymilian Motyka do dymisji!
Aktualności
Janusz Kowalski
Matusiak
10.01.2026

Miłosz Maksymilian Motyka do dymisji!

Czytaj więcej