O antyspołecznej polityce UE i konieczności rewizji polityki klimatycznej
6. punkt porządku dziennego:
Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1532, 1532-A i 1597).
Poseł Janusz Kowalski:
Pani Marszałek!
Wysoka Izbo! Kiedy rozmawiamy o portfelach Polaków, rzeczywiście najważniejszą kwestią jest zwrócenie uwagi na absolutnie antyspołeczną politykę klimatyczną Unii Europejskiej, bo kiedy Zjednoczona Prawica dla zdecydowanej większości Polaków, dla milionów Polaków obniża podatki, to Unia Europejska w swojej polityce klimatycznej nakłada na produkowane w Polsce energię elektryczną i ciepło gigantyczny parapodatek w postaci tzw. unijnego systemu handlu emisjami.
Szanowni Państwo! Od stycznia 2022 r. czekają Polaków podwyżki za energię elektryczną o 20-30%, a za ciepło w niektórych samorządach nawet 40%. To jest wina polityki unijnej, a pamiętajmy, że twarzą polityki unijnej jest nie kto inny, jak przedstawicielka partii, której szefem jest Donald Tusk, Europejskiej Partii Ludowej – Niemka, szefowa Komisji Europejskiej.
Abyśmy chronili portfele Polaków, konieczna jest rewizja polityki klimatycznej i zdecydowane odcięcie się od antyspołecznej polityki Timmermansa (Dzwonek)…
Wicemarszałek Małgorzata Gosiewska:
Dziękuję.
Poseł Janusz Kowalski:
…Europejskiej Partii Ludowej i Donalda Tuska. Dziękuję.
Źródło: sejm.gov.pl Obejrzyj na Facebooku