107 minut pułkownika Sienkiewicza
26 grudnia 2023 /
Chronologia zdarzeń między 22:13, a 23:59 w dniu 19 grudnia 2023 roku musiała wyglądać na przykładzie jednej spółki czyli Telewizji Polskiej S.A. następująco:
- Przejazd B. Sienkiewicza z Sejmu do MKiDN na Krakowskim Przedmieściu 15 w Warszawie.
- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Telewizji Polskiej S.A. w MKiDN (w obecności Sienkiewicza i notariusz Joanny Kończyk).
- Przejazd płk. Bartłomieja Sienkiewicza i notariusz na ul. Puławską 2 do kancelarii notarialnej celem sporządzenia protokołu z Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Telewizji Polskiej S.A., które odbyło się w MKiDN.
- Sporządzenie protokołu z Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Telewizji Polskiej S.A. w kancelarii notarialnej z udziałem płk. Bartłomieja Sienkiewicza (wersja korzystniejsza dla B. Sienkiewicza – możliwe jest również sporządzenie protokołu przez notariusza w kancelarii i powrót notariusza do MKiDN po podpis B. Sienkiewicza – po tym podpisie swój podpis składa dopiero notariusz!).
- Czynność prawna określona w protokole Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Telewizji Polskiej S.A. – nie oceniając jej ważności czy skuteczności – rozpoczyna swój byt prawny dopiero z tą chwilą. Innymi słowy posiedzenie Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej S.A. nie mogło się rozpocząć przed podpisaniem przez B. Sienkiewicza i notariusza protokołu z posiedzenia Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
- Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej S.A. Czy płk. B. Sienkiewicz dokonał tych ww. czynności w 107 minut 19 grudnia po godzinie 22:13? Czy na podstawie tych zakończonych czynności do 23:59 w dniu 19 grudnia odbyły się rady nadzorcze PAP S.A., Telewizji Polskiej S.A. i Polskiego Radia S.A.?
Dokładnie to sprawdzimy!