W sprawach bezpieczeństwa pracowników powinno panować ponadpolityczne porozumienie
20. i 21. punkt porządku dziennego:
20. Sprawozdanie Głównego Inspektora Pracy z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w 2018 r. (druk nr 73) wraz ze stanowiskiem Rady Ochrony Pracy oraz ze stanowiskiem Komisji do Spraw Kontroli Państwowej oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (druk nr 815).
21. Sprawozdanie Głównego Inspektora Pracy z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w 2019 r. (druk nr 470) wraz ze stanowiskiem Rady Ochrony Pracy oraz ze stanowiskiem Komisji do Spraw Kontroli Państwowej oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (druk nr 816).
Poseł Janusz Kowalski:
Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Chcę odpowiedzieć na ważny apel pana posła Zandberga. Tak, panie pośle, ma pan we mnie partnera i myślę, że w wielu na tej sali, bo sprawa bezpieczeństwa pracowników, ale też uczciwości wobec przedsiębiorców nie ma żadnych barw partyjnych i to będzie dla mnie zaszczyt, jeżeli będziemy mogli pochylić się nad tymi propozycjami, bo czas skończyć z tą nieuczciwością wobec uczciwych polskich przedsiębiorców, którzy przestrzegają BHP i dbają o życie i zdrowie pracowników, bo wielu niestety to łamie. Ma pan tu we mnie partnera.
Ja też spotykam się z wieloma związkami zawodowymi, z ˝Solidarnością˝, z ˝Kontrą˝, z ˝Sierpniem 80˝. Też serdecznie pana zachęcam i zapraszam na Śląsk do kopalni np. Sośnica czy Wujek w Katowicach, żeby porozmawiać o tym, że ci ludzie rzeczywiście boją się o swoje miejsca pracy. Współpracujmy tam, gdzie to jest możliwe. Dziękuję.